Základní škola Jana Amose Komenského, Karlovy Vary

Kollárova 19, příspěvková organizace - Telefonní čísla sekretariátu školy: 725 735 301, 353 300 321

 Celorepubliková akce - Den za obnovu lesa

19. října jsme se jako škola připojili k celorepublikové akci Den za obnovu lesa.  Sázet stromky vyrazilo více než 25 dětí naší školy – někteří s rodiči, jiní v doprovodu učitelů. Společnými silami jsme zasadili více než 50 stromků – lípy, třešně, javory, smrčky, borovice…..

Lesy ČR připravily pro všechny účastníky bohatý a velmi zajímavý doprovodný program, který všem přiblížil práci lesáků a důvody nové výsadby. Viděli jsme práci koňského potahu i harvestorový stroj, který při těžbě dříví kácí, odvětvuje, rozřezává a ukládá strom v jednom cyklu. Děti si vyzkoušely odtáhnout jen pár metrů holý kmen – a málem u toho vypustily duši. Vyslechli jsme si také povídání o kůrovci, o možnostech ochrany lesa proti škůdcům, o způsobu značení, měření, plánování. Hodně času jsme strávili u stánku s lesní pedagogikou, kde děti pouhým hmatem poznávaly obsah bedýnky, správně natypovaly, komu patřila vystavená lebka, paroží či otisknuté stopy, dobře přiřadily ke stromům jejich názvy, plody i listy, poskládaly puzzle zvířat.

        Jak zhodnotili akci někteří žáci? Megi: „Bylo to báječné. Rozhodně lepší než sedět doma.“ Eliška: „Bylo to bezva, dozvěděla jsem se spoustu nových věcí.“ Ernst: „Líbilo se mi to, příště jedu zas.“ Kevin: „Doporučuji tuto akci všem, stálo to za to.“ Radim: „Bylo to zábavné, někdy jsme museli trochu zabrat (při tahání klády a kopání děr pro stromky), ale stálo to za to.“ Romča: „Bylo to super, ale už mě bolí nohy.“

Více fotek z akce najdete zde v galerii.

Zapsala: Věra Bartošová

pamÄtnà list vyplnÄný

 

 

Škola je realizátorem projektu
„Rovný přístup“ z Operačního programu Výzkum, vývoj a vzdělání.

 

Zřizovatelem školy je statutární město Karlovy Vary.

 

Škola je zapojena do projektu Ovoce a mléko do škol.

 

Škola je zapojena do programu intenzivní podpory Strategické řízení a plánování ve školách a územích.

EU   KV     planovani

 

Copyright © 2019 Základní škola Jana Amose Komenského, Karlovy Vary, Kollárova 19, příspěvková organizace. Všechna práva vyhrazena.